Dla prasy

Światowe Wystawy Kotów organizowane pod patronatem Międzynarodowej Federacji Felinologicznej FIFe są największymi imprezami felinologicznym na świecie.

Pierwsza Światowa Wystawa Kotów odbyła się w 1990 roku w niemieckim Monachium. Od tamtej pory corocznie organizatorem wystawy jest jeden z członków FIFe. Polska była już raz organizatorem takiej wystawy w roku 1998, także w Poznaniu. W tym roku zaszczyt organizacji World Winner Show przypadł Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia”. W roku 2012 „światówka” odbędzie się w Chorwacji.

Na tę wyjątkową wystawę zgłoszone mogą być wyłącznie koty zarejestrowane w FIFe i posiadające odpowiednie kwalifikacje wystawowe. Wystawa jest dwudniowa. Podczas pierwszego dnia wystawy sędziowie dokonują indywidualnej oceny kotów i nominacji do finałowego Best in Show, a w drugim dniu wystawy odbywają się finały Best in Show (BiS). Koty otrzymujące tytuł Best in Show otrzymują także tytuł Zwycięzca Świata, który jest wpisywany do rodowodów z zaznaczeniem roku (WW*2011). W wystawie uczestniczą także koty domowe, które również otrzymują tytuł World Winner.

Podczas Światowej Wystawy Kotów w Poznaniu planowanych jest wiele atrakcyjnych konkursów dla wystawców i publiczności, a także występy artystyczne. Wśród wielu stoisk z artykułami dla zwierząt będą także stoiska z działami sztuki, wystawy fotografii, malarstwa i rzeźby. Dla najmłodszych miłośników kotów zorganizowane będą kąciki do zabaw z konkursami i możliwością zrobienia kociego makijażu.

Bez wątpienia największą atrakcją Światowych Wystaw Kotów są same koty. Liczymy na liczne przybycie kotów z całego świata, ale przede wszystkim z Polski! Mamy nadzieję, że w tym roku do grona polskich Zwycięzców Świata z lat ubiegłych dołączy wiele kotów zarejestrowanych w „Felis Polonia”!

Niezwykła atmosfera „światówki”, możliwość spotkania z najznamienitszymi hodowcami kotów na świecie, obcowanie „na żywo” z najpiękniejszymi kotami różnych ras i przeżycie wspaniałej atmosfery kibicowania podczas finałów Best in Show to niezapomniane przeżycie. Żaden miłośnik zwierzaków, a szczególnie kotów nie powinien ominąć tej imprezy.

Zapraszamy!

Patronat